medycyna naturalna Bydgoszcz

Rehabilitacja Bydgoszcz: prywatnie w gabinecie terapeutycznym

Technika Bowena jest stosowana nie tylko w chorobach przewlekłych. Można ją stosować w rehabilitacji w Bydgoszczy po urazach i kontuzjach sportowych. Jest bardzo skuteczna w rehabilitacji pacjentów, którzy mają problemy w poruszaniu się, pacjentów z bólem pleców, bólem bioder i kolan

Pracując ruchem Bowena na mięśniach obręczy barkowej można stopniowo na kolejnych sesjach terapeutycznych zwiększyć zakres ruchu barku i kończyny górnej. Taki problem z ruchomością tej okolicy ciała mają pacjenci z zamrożonym barkiem, łokciem tenisisty i zespołem cieśni nadgarstka.

 

Bardzo często wszystkie terapie ciała są przez pacjentów nazywane masażem leczniczym. Dotyczy to też techniki Bowena. Ten masaż leczniczy w Bydgoszczy wykonuję prywatnie w gabinecie terapeutycznym u dzieci i dorosłych. Technika Bowena to nowoczesna terapia powięziowa różnych dysfunkcji układu ruchu i narządów wewnętrznych. Czas trwania terapii i ilość sesji Bowena jest uwarunkowana stanem pacjenta.

Leczenie bólu Bydgoszcz

Ból to cenny sygnał, że w ciele dzieje się coś, co wymaga uwagi. Na co dzień bywa dokuczliwy, utrudnia funkcjonowanie i ogranicza aktywność. Może być zlokalizowany w różnych okolicach ciała i mieć różne podłoże. Do gabinetu terapeutycznego przychodzą najczęściej pacjenci z bólem przewlekłym. Przy dobrze zaplanowanej terapii można ból skutecznie zmniejszyć albo się go pozbyć na zawsze.

W moim gabinecie wykorzystuję takie metody, jak terapia Bowena i masaże lecznicze, aby  zapewniać skuteczne leczenie bólu w Bydgoszczy. Podczas sesji terapeutycznej wykonuję te procedury Bowena, które najskuteczniej pomogą zmniejszyć  ból i znaleźć jego przyczynę.

Prowadząc leczenie bólu kręgosłupa w Bydgoszczy, pomagam pacjentom odzyskać ruchomość kręgosłupa i zmniejszyć ból pleców. Z relacji wielu pacjentów wynika, że po sesji Bowena łatwiejsze jest wysiadanie z samochodu i chodzenie po schodach. Procedury Bowena i protokoły terapeutyczne pomagają przywrócić równowagę w tkankach miękkich, które leżą wzdłuż kręgosłupa. Najczęściej ból kręgosłupa i ból pleców pochodzi właśnie z napięcia mięśni przykręgosłupowych. Ich przeciążenie z kolei obciąża kość krzyżową i miednicę. Nie pozostaje to bez wpływu na stawy kolanowe i stopy.

Bydgoszcz: rehabilitacja i masaż leczniczy

Pacjenci często dowiadują się o technice Bowena, poszukując skutecznych terapii. Jak pokazują statystyki, na ból kręgosłupa i ból pleców skarży się około 86% Polaków. Poza sytuacjami, w których ból kręgosłupa stanowi symptom innej choroby, najczęściej jest to zespół zwyrodnieniowo-przeciążeniowy tego układu. Niestety tak się dzieje, gdy nieprawidłowo traktujemy swój kręgosłup. A o kręgosłup trzeba dbać. Leczenie bólu kręgosłupa w Bydgoszczy pozwala stopniowo zwiększać jego ruchomość, zmniejszyć ból pleców przy pochylaniu się jak również przy zmianie pozycji w czasie snu. Systematyczna terapia Bowena w leczeniu bólu kręgosłupa wymaga od pacjenta tylko jednej godziny tygodniowo, aby wrócić do swojej sprawności. Umów się na wizytę i spotkaj się ze swoim terapeutą!