Terapia manualna: masaż powięziowy
Powięź to bardzo ważna tkanka. Stanowi niezwykłą strukturę i tworzy największy układ w ludzkim ciele. To nasze opakowanie tworzące kontur naszego ciała i utrzymujące nas w całości. W technice Bowena masaż powięziowy polega na wykonaniu celowych i konkretnych ruchów Bowena na poszczególnych mięśniach, ścięgnach, więzadłach i powięziach wywołując reakcje ze strony organizmu pacjenta. Stymuluje mechanizmy autokorekcji i daje konkretny efekt terapeutyczny w ciele pacjenta. Rolujący ruch Bowena zmniejsza ból, poprawia ruchomość stawów i zmniejsza obrzęk limfatyczny.
Masaż powięzi Bydgoszcz: kiedy umówić się na wizytę?
Pobudzone ruchem Bowena receptory czuciowe układu powięziowego, angażują do działania układ nerwowy, układ mięśniowy, układ limfatyczny i krążenia. Pobudzona powięź aktywuje dosłownie cały organizm do działania. Masaż powięziowy w technice Bowena jest rozwiązaniem dla pacjentów, którzy skarżą się na:
- Ból kręgosłupa i pleców
- Ból ramion, bioder, kolan
- Migrenę i inne bóle głowy
- Depresję
- Rwę kulszową
- Astmę.
Obecnie terapie oparte na powięzi to nowy sposób leczenia dolegliwości aparatu ruchu i narządów wewnętrznych. Systematyczna terapia pomaga poprawić ruchomość ciała i stawów, zmniejszyć ból pleców i mięśni jak również zmniejszyć obrzęk limfatyczny w przebiegu infekcji przewlekłych. Procedurami Bowena można łagodnie i skutecznie obniżyć napięcie emocjonalne w ciele pacjentów zestresowanych i będących w psychoterapii.
Jeśli zastanawiasz się, czy to dobra terapia również dla Ciebie, zapraszam do kontaktu!
W życiu codziennym tkanka łączna jest wyznacznikiem jakości ruchu, nastroju, gotowości do działania i ogólnie pojętego dobrostanu psychofizycznego. Pacjenci zauważyli, że masaż powięziowy w terapii Bowena zawsze daje długoterminowe korzyści.
Należą do nich:
- Poprawa ruchomości stawów i tkanek miękkich,
- Poprawa przepływu krwi, limfy oraz substancji odżywczych do tkanek, co sprzyja procesowi gojenia i regeneracji,
- Redukcja bólu,
- Poprawa postawy ciała i przypomnienie prawidłowych wzorców ruchu.
Sesja Bowena pomoże pacjentom odzyskać swoją mobilność i przyjemność z ruchu.
Nie tylko kręgosłup: gdzie można wykonywać masaż powięziowy?
Jak pokazują statystyki na ból kręgosłupa i ból pleców skarży się około 86% Polaków. Potwierdza to też moja codzienna praca w gabinecie. Inną dość liczną grupą są pacjentki z bólem głowy i migreną. Z pomocą techniki Bowena udało się u większości pacjentek zmniejszyć częstość występowania tego bólu. W wielu przypadkach charakter bólu zmienił się na łagodniejszy i ustępował po zażyciu tabletki przeciwbólowej.
Bardzo często na sesje Bowena przychodzą pacjenci z powodu bólu bioder i kolan. Zastosowane procedury specjalistyczne Bowena uwalniają mięśnie okalające biodro i umożliwiają ruch w stawie biodrowym w większym zakresie. Bardzo ważna w terapii Bowena jest równowaga miednicy. Składa się na nią relacja pomiędzy kością biodrową, kością krzyżową i kręgami lędźwiowymi. Jeśli jej nie przywrócimy masażem powięziowym w Bydgoszczy, to nie rozwiążemy wielu problemów bólowych układu ruchu.
My, terapeuci Bowena, bardzo polecamy procedurę miednicy kobietom po porodzie. Jej wykonanie pomaga mięśniom kanału rodnego i dna miednicy wrócić do swojego położenia przed ciążą. Praca z ciałem na sesji Bowena pozwala także łagodnie obniżyć napięcie emocjonalne u pacjentów zestresowanych i będących w psychoterapii.
Podstawową zasadą dobrej terapii jest niewchodzenie głęboko w strukturę, dopóki nie będzie ona gotowa. Zapewnienie czasu na integrację pomiędzy sesjami jest tak samo ważne jak wykonanie samej sesji. Zbyt wiele informacji może przytłoczyć ciało, dlatego stopniowo zwiększam intensywność masażu.