medycyna naturalna Bydgoszcz
sesja bowena

Sesja Bowena

W życiu codziennym tkanka łączna jest wyznacznikiem jakości ruchu, nastrojów, gotowości do działania i ogólnie pojętego dobrostanu psychofizycznego.

Sesja Bowena w moim gabinecie zaczyna się od przeprowadzenia wywiadu. Jego celem jest zebranie informacji na temat stanu zdrowia, przebytych chorób, dotychczasowego leczenia oraz przebytych operacji. Dlatego warto zabrać ze sobą dokumentację medyczną.

Szczególnie na pierwszej wizycie poświęcam temu więcej czasu. Uważnie słucham na co skarży się pacjent i co sprawia mu największy problem. Na tej podstawie wybieram procedury terapeutyczne, które pomogą rozwiązać problem pacjenta.

Dobór procedur jest bardzo indywidualny.

Na sesji dbam o komfort pacjenta. Cisza w gabinecie sprzyja skupieniu na odczuciach, które pojawiają się w ciele. Są one informacjami od ciała na ruch Bowena i stanowią często wskazówki dla terapeuty w planowaniu dalszej terapii.

Sesja Bowena polega na wykonaniu sekwencji ruchów rolujących na skórze pacjenta w określonych punktach ciała. Ruch ten pobudza receptory czuciowe układu powięziowego i wpływa na wszystkie nerwy, ścięgna i mięśnie, które są w bliskim połączeniu z powięzią. Ponieważ skóra i narządy wewnętrzne są unerwione przez ten sam segment rdzenia kręgowego, ruch Bowena działa stymulująco na określony narząd, regulując jego funkcje i regenerację.

Po sesji każdy pacjent dostaje zalecenia do domu jak postępować i na co zwrócić uwagę. Każda terapia jest procesem i wymaga czasu, dlatego planuję sesje w odstępach 5 do 10 dni.

Sesja trwa około 1 godziny.

Wśród pacjentów mojego gabinetu są również dzieci. Czas trwania sesji u dziecka jest krótszy i dostosowany do potrzeb i możliwości dziecka.

Aby odnieść pozytywne efekty w terapii musi być ona systematycznie prowadzona. Dobrze jest gdy pacjent jest zaangażowany w terapie i konsekwentnie stosuje się do zaleceń terapeuty.

Dobra współpraca jest ważna dla przebiegu procesu terapeutycznego. Każda terapia to proces. Każdy pacjent to indywidualność. Dlatego każda terapia jest indywidualnym procesem.